Усе, що можна вивчати в Кембриджі

07.06.2019 г.
Автор:

Bookmark and Share

Від людей, що відвідують Сполучене Королівство з навчальною або туристичною метою, нерідко можна почути: «Я закохався в ці вулички», «Така атмосфера… Я б хотіла залишитися тут жити», «Ідеальні умови! Отут би я навчався». А в яке британське місто люди найчастіше «закохуються»? Тільки, щоб було цікавіше, вилучимо зі списку Лондон, а тоді спитаємо ще раз: яке місто Великої Британії полонить найбільше сердець? За нашими спостереженнями, це Кембридж.

Це невелике місто зі старовинною архітектурою, брукованими вулицями і затишними парками. Кількість населення складає приблизно 120 тис. осіб, 1/5 з яких – студенти. У Кембриджі, де, здається, навіть повітря просякнуте наукою, розміщено офіси багатьох інноваційних компаній. Крім того, це справжній рай для ентузіастів велотранспорту: тут неймовірна кількість велосипедів і приблизно 130 км велодоріжок.

В цьому місті можна відвідати музей і подивитися на полотна Тіціана, Рубенса, Моне, Ренуара та Пікассо; можна посидіти в колоритному ресторанчику, такому як «Бедуїн» з північноафриканською кухнею; можна покататися на плоскодонці по річці Кам повз старовинні кам’яниці та мости, кожен з яких є культурною пам’яткою. Але найкрутіше, що можна робити в Кембриджі, – це, звичайно, вчитися. За концентрацією різних навчальних закладів – університетів, коледжів, мовних шкіл та дитячих літніх центрів – Кембридж є одним із британських міст-рекордсменів.

Вища освіта

В Кембриджі знаходяться два вищих навчальних заклади. Першому з них місто завдячує своєю всесвітньою відомістю. Кембриджський університет (University of Cambridge) є другим за часом заснування (1209 р.) університетом у Великій Британії та четвертим у світі; він першим із британських університетів отримав королівську хартію (1231 р.). В національних рейтингах посідає перше місце:

  • «Таймс», 2019 р., – шостий рік поспіль;
  • «Гардіан», 2019 р. – восьмий рік поспіль;
  • Complete University Guide на 2020 р. – дев’ятий рік поспіль.

Парадоксальним чином, у світовому рейтингу «Таймс» виш на другому місці, бо поступається своєму головному конкуренту – Оксфордському університету. Але друге місце у світі – це теж непогано, погодьтеся. Варто зазначити, що Кембриджський університет також є беззастережним лідером британських предметних рейтингів. Так, у Complete University Guide на 2020 р. він на першому місці у 27 предметних галузях, найближчі конкуренти, Оксфордський університет і Університет Глазго, домінують відповідно у дев’яти та семи галузях.

Вступити до Кембриджського університету, звичайно, досить складно, але зовсім не неможливо. До того ж, зарахування саме до цього вишу дає гарні шанси на отримання гранту, наприклад від таких фондів, як «Чівнінг» та «Всесвітні студії». Крім того, відчути на власному досвіді, що таке навчання в цьому легендарному закладі, дають змогу короткострокові курси, а також дитячі курси англійської на базі деяких коледжів університету (докладніше про них див. нижче).

Менш відомий з-поміж місцевих університетів названо на честь Джона Раскіна (Anglia Ruskin University) – одного з найвизначніших мислителів Вікторіанської епохи. Цей навчальний заклад набагато доступніший для вступників, а до того ж розташований у районі Петерсфілд, який вважається одним із найкращих місць для життя у Східній Англії («Таймс», 2019 р.).

Школи-пансіони та коледжі

Кембридж є чудовим містом для здобуття середньої освіти. Тут є класичні школи-пансіони, такі як престижна The Leys School, та багато коледжів, спеціально розрахованих на найефективнішу підготовку іноземців (і британців також) до університетського навчання. Цікаво, що з 25 найкращих приватних коледжів Sixth Form за результатами A-level (за версією довідника Best Schools) шість знаходяться в Кембриджі. Це Bellerbys College Cambridge (5-те місце), Abbey College Cambridge (6-те місце), Cambridge Tutors College, CATS College Cambridge, MPW Cambridge та Cambridge Centre for Sixth-form Studies.

Серед спеціалізованих навчальних закладів варто відзначити Кембриджську школу образотворчих та виконавчих мистецтв (CSVPA), яка пропонує навчання різних рівнів, від шкільного до магістерського, а також літні курси драматичного мистецтва, дизайну тощо і курси з підготовки портфоліо. Її випускники працюють на такі відомі бренди, як Christian Dior, Adidas, Nike, Louis Vuitton, Armani, Vans і Saatchi & Saatchi.

Курси підготовки до університету (Foundation) також організує відома мовна школа Bell Cambridge, випускники якої вступають до найпрестижніших британських навчальних закладів, як-от Lancaster University, University of Leeds, University of Reading, University of Leicester, Queen’s University Belfast тощо. Відомості про інші курси Bell див. нижче.

Курси англійської мови

Кембридж також є надзвичайно популярним місцем для вивчення англійської мови. В місті представлено майже всі найвідоміші мережі мовних шкіл Великої Британії: Bell, Eurocentres, Regent Language Training, OISE та St Giles International.

Окремо варто зупинитися на школі Bell Cambridge, яку заснував 1955 р. відомий освітянин Френк Белл. Тут вивчали англійську співак Хуліо Іглесіас, емір Дубая шейх Мохаммед ібн Рашід аль-Мактум, князь Монако Альбер II і король Бельгії Філіп I. Окрім мовних курсів для дорослих, школа організує літні табори для дітей, курси з підготовки до вищої освіти, а також тренінги для вчителів англійської на базі коледжу «Гомертон» Кембриджського університету.

Також у Кембриджі розташована унікальна спеціалізована школа Cambridge Law Studio, що проводить виключно курси англійської для професійних юристів.

Для підлітків, які мріють навчатися в Кембриджі, існує чимало мовних таборів, що дозволяють зануритися в атмосферу старовинного міста освіти та науки. Школа Bell запрошує на літнє навчання до школи-пансіону The Leys School. Інші організатори проводять курси на базі Кембриджського університету, зокрема компанія Bucksmore – на базі Corpus Christi College та Magdalene College, мережа шкіл Ardmore Language Schools – на базі коледжу Hughes Hall.

Тим, хто цінує індивідуальний підхід, можна запропонувати ще один цікавий варіант, доступний і для дітей, і для дорослих. Це вивчення англійської з проживанням вдома у викладача у Кембриджі або на його околицях. Учневі надається окрема кімната, уроки проходять в індивідуальному або «напівіндивідуальному» режимі (один учитель – два учні). Таку послугу пропонують мережі Living Learning English і Bucksmore Homelingua.

            Total points:0

Написать комментарий

Каждый может стать нашим автором!


Смотрите также


EdUKation everywhere


Свежие комментарии


Календарь записей

Июнь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Архивы


Mouse Eye Tracking by PicNet software development services