Мій досвід вивчення англійської при університеті

29.07.2014 г.
Автор:

Bookmark and Share

Під час моєї ознайомчої поїздки до центру INTO, що працює на базі University of East Anglia (UEA) і готує іноземців до вступу в цей виш (або інші навчальні заклади Великої Британії), я мав нагоду зустрітися з нашою клієнткою Мариною. Вона саме проходила курс англійської для навчання в університеті, плануючи вступити до лондонського Kingston University і навчатися за спеціальністю «фармацевтика». Гадаю, розповідь Марини буде дуже цікавою для всіх, хто планує отримувати освіту в Великій Британії.

Зовсім інше навчання
Назва мого курсу – англійська для навчання в університеті, тобто академічна англійська. Всього два заняття на день і багато часу для індивідуальної роботи, під час якої можна опрацьовувати інформацію, яку ми отримуємо на заняттях. Раніше я навчалась на курсах загальної англійської, а це зовсім інше. Тут нас вчать більшого: готують до університетського життя, пояснюють, як ми повинні писати есе, як шукати інформацію, орієнтуватися у бібліотеці, на що потрібно звертати увагу при виборі літератури, як правильно оформлювати бібліографічні посилання. Також ми вивчаємо сленг, граматику, тренуємо навики читання і сприйняття мови на слух.

Паралельно розглядаємо інші речі. Минулого тижня, наприклад, вчились писати есе-порівняння. Але усе взаємопов’язано, тож на іншому занятті ми вивчали граматику, яка використовується при написанні цього тексту. Більшість студентів у моїй групі знає цю граматику, наприклад past simple – це той час, який вже, здається, всі знають. Але все рівно кожен раз повторюємо, і десь якісь помилки проскакують, тобто це потрібно для нагадування.

Навчання мені подобається. Все гарно організовано. Є навчальний центр, де розміщено дуже багато різних джерел, якими можна користуватися: DVD-диски, книжки різної тематики, підручники – по граматиці, по підготовці до IELTS. До речі, тим, хто тут навчається і планує вступати до UEA, необов’язково складати саме іспит IELTS. Тут є власний тест, результати якого зараховуються цим університетом.

Що де знаходиться
Всі наші уроки відбуваються тут, у центрі INTO, розміщеному на території UEA. Перші два тижні у нас були заняття в університеті, просто в їхній будівлі, бо в нас було багато студентів на курсі Foundation, всі аудиторії були зайняті, і ми два тижні навчались там. Але тепер ми переселилися в нашу будівлю і постійно знаходимося тут.

UEA має великий кампус. Коли ми приїхали, нам провели екскурсію, розказали, що де є. А потім дали карту із запитаннями, й ми мали обійти весь кампус і знайти відповіді – що де знаходиться, наприклад, які робочі години бібліотеки, де є пральня, скільки їх, де медичний центр. Ми повинні були орієнтуватися по цій карті, оббігати все і дати відповіді. Це дуже допомогло швидкому ознайомленню з основними будівлями кампусу і надалі легкій орієнтації на місцевості.

Щодо університетських ресурсів, які ми можемо використовувати. Пральня – є доступ, але в ній потрібно платити – можна поповнити карточку і користуватися. Так само спорткомплекс Sporstpark, туди потрібно купити абонемент. У бібліотеці можна брати книжки – для студентів INTO це безкоштовно. Додатковими послугами, такими як кар’єрні консультації, здебільшого користуються ті студенти, які будуть здобувати вищу освіту тут, в UEA.

Я планую вступати до іншого університету. Мій курс досить короткий, всього три місяці. Моєю метою є підвищення рівня англійської мови і підготовка до академічного навчання, тобто я маю зрозуміти специфіку британського навчання. Багато часу витрачаю на підготовку до IELTS, оскільки отримала умовне запрошення щодо вступу до Kingston University, і умова – це результат IELTS 6.5.

Що задають додому
Домашнє завдання у нас кожен день. Є два підручника, за якими ми навчаємося. Крім того, кожен раз дають друковані матеріали – це граматика і практика. У двох підручниках є тексти для читання, вправи, практичний посібник – перед текстом написані нові слова і їх значення англійською. Далі текст, виділено незрозумілі слова, внизу виноска – що вони означають. Також фрази, і що вони означають в англійській мові. Після тексту йдуть завдання, схожі як в IELTS: вставити слова або відповісти на запитання, або написати речення. Граматика теж є. Вся інформація доступна і зрозуміла.

Як правильно писати есе
Есе ми здебільшого пишемо на заняттях, інколи вдома. Наприклад, коли ми вчили структуру есе: вступ, основна частина, висновки, – то першого разу нам задали написати вступ. Ми розглянули структуру, нам дали тему і сказали вдома написати. Ми написали, віддали викладачу, вона зробила помітки і віддала нам. Сказала, щоб ми переписали, враховуючи всі помилки, які ми зробили. Ми переписали і знову принесли.

Мені дуже подобається ця методика навчання. Викладачі дали нам розшифровку до своїх поміток і ми повинні додуматися самі, як правильно, яким словом замінити, що краще підходить за значенням. Адже в англійській мові, як і в українській, багато синонімів, але в конкретних випадках певні слова підходять краще. Тоді так само дали висновки написати.

Пишемо в класі протягом години: спершу нам дають тему – ми її обговорюємо, разом робимо мозковий штурм, а потім годину пишемо, теж здаємо – його перевіряють і дають переписати, щоб ми виправили свої помилки. Ця практика дуже хороша, голова завжди працює, аналізує. Цікаве і активне навчання.

Про житло та їжу
Своїм житлом я задоволена. Більшість студентів живуть у гуртожитку. Дві будівлі стоять поряд: перша – це гуртожиток, а друга – навчальний центр. Там є одномісні і двохмісні кімнати з окремими ванними; кімнати є більші і менші за розміром. В середині є ліжко, шафа, етажерка, стіл, стілець, маленька ванна кімната. Я проживаю сама. Для мене це дуже важливо, бо я ціную особистий простір і люблю чистоту.

Кухня у нас спільна на 16 чоловік, але не всі готують – багато в кого харчування включено у вартість навчання, так як у мене. Щодо їжі, то багато хто каже, що їм не подобається, як тут готують. Англійська кухня не є одна з найкращих. Треба пристосовуватися, бо любити її, напевно, не можливо. Тут стараються готувати «інтернаціональні» страви.

А в цілому готують нормально, можна щось для себе вибрати. Усе влаштовано по типу нашої «Домашньої кухні». Ви йдете з підносом, дивитися, що там є, і вибираєте. Харчування двохразове – сніданок-ланч або сніданок-вечеря. Сніданок дуже великий. Я звикла їсти кашу зранку, а тут якраз є вівсянка, до того ж справжня англійська. Також до сніданку входить гарячий напій, холодний напій, мюслі, фрукт, два тости, круасан і ще можна вибрати з шести позицій: омлет, сосиски, бекон тощо. Я вважаю, що це досить великий сніданок, навіть для хлопців. Думаю, наїстися можна навіть тим, хто любить ситно поснідати. Вечірнє меню вміщає гарячий напій, холодний напій, десерт або якийсь фрукт, суп, головну страву і два гарніри на вибір.

Один суттєвий мінус
Взагалі, у моєму навчанні тут є лише один суттєвий мінус. Зразу, як я приїхала, мені не сподобалось, що дуже багато студентів з Росії і з Казахстану, які спілкуються російською мовою. Росіяни приїхали на Foundation, а казахи по державній програмі на рік вчити англійську, потім на Foundation, а далі по спеціальності вступають до університету. Вони не дуже хочуть спілкуватися англійською. Їх тут чимало, й виходить, що постійно всюди лунає російська мова. Я три рази приїжджала на місячні курси в Англію, і практично ніколи не було там ні росіян, ні українців. Тобто я не чула ніде мови, ніщо мене не відволікало від вивчення англійської, а тут оце – єдиний мінус.

Приязні люди
Раніше, коли я приїжджала в попередні рази, всі казали: «Україна – що це? Що це за країна?». Ніхто навіть не знав, що це найбільша країна в Європі, що це взагалі Європа. Мені колись сказали, що це Азія. А коли я приїхала цього разу, то особливо викладачі і ті, хто слухає новини, питають, яка там у нас обстановка, чи я з того, чи з іншого регіону, чи в безпеці мої батьки. Цікавляться люди.

Тут така дружня атмосфера, що хочеться з усіма спілкуватися. Нема такого, що кожен сам за себе – кожен старається допомогти іншому. Якщо щось потрібно – звертайтеся, всі дуже дружні. Мені здається, що це властиво й усім англійцям. Це, звичайно, загальнолюдський стандарт, але подекуди його виконують без задоволення. А тут відчувається, що людям приємно це робити.

Що робити у вільний час
Влаштовується програма дозвілля. Є гурток по удосконаленню техніки читання i вимови, розмовний гурток – їх проводять студенти, які вчаться в UEA. Іноді показують фільми. Також організовують поїздки до різних визначних місць.

* * * * *   Total points:25

Теги: , , , , ,

Написать комментарий

Каждый может стать нашим автором!Смотрите такжеEdUKation everywhereСвежие комментарииКалендарь записей

Май 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  


АрхивыMouse Eye Tracking by PicNet software development services