Великі університети мають свої переваги, а маленькі – свої. Студентка Abertay University Еві Коннелл, що мала змогу порівняти їх, ділиться своїми висновками у цій статті. Еві навчається на другому курсі за спеціальністю «маркетинг і бізнес» і веде власний блог.
Моє студентське становище унікальне. Я провела перший рік, навчаючись у великому університеті, який відвідувало 18 000 студентів. У нас на лекціях було до 500 чоловік, а іноді один курс слухало більше ніж 500 студентів, і тоді лекцію проводили двічі, оскільки всі не вміщалися до лекційної зали.
Ми самі обирали час для занять, бо вони проходили по декілька разів на день, щонайменше тричі на тиждень. Заняття проводили не лектори, а їхні асистенти, що само по собі необов’язково погано, але це означало, що познайомитися з професорами було зрештою неможливо. Я ще й добираюся на навчання здалеку, і враження було таке, що я ніколи не бачила одного й того самого обличчя двічі. За цілий рік, що я пробула там, я познайомилася лише з одним студентом, який отримував точно таку ж спеціальність, як я, тож мені було дійсно складно в соціальному плані.
Це був не такий університетський досвід, на який я сподівалася. Мене вразило, наскільки самотньою можна почуватися, коли навколо стільки людей.
Я вирішила перевестися до Abertay University, де навчаються лише близько 4000 чоловік. Тут мені сподобалося набагато більше: в мене з’явилися друзі, навчатися приємно.
Гадаю, люди можуть не сприймати невеликі університети серйозно, коли обирають, де вчитися. Але, на мою думку, їх варто взяти до уваги з наступних причин.
Кількість людей у класах
Саме це мені подобається в Abertay University найбільше. Наш потік налічує лише 40 студентів, які вивчають той самий предмет, що й я. Це означає, що на лекціях будуть присутні лише 40 чоловік, так само як і на колоквіумах. Прекрасні умови для того, щоб познайомитися з однокурсниками та викладачами. Лектори самі проводять семінари, відповідно, вони знають мене на ім’я, і я знаю, що можу обговорити з ними будь-які питання, й вони допоможуть.
Насправді, щосеместру в нас є один предмет, на якому нас об’єднують зі студентами іншого бізнес-курсу, проте навіть тоді на лекції буває приблизно лише 80 чоловік, а під час занять нас ділять на чотири групи по 20 студентів.
Співпраця з місцевими компаніями
Для того, хто вивчає маркетинг, робота в бізнесі – це дещо дійно цінне. В Abertay University, коли ми проходимо соціальні мережі та цифровий маркетинг, до нашого групового проекту залучають місцеву компанію, й ми маємо нагоду поділитися з нею своїми ідеями.
Чудово мати можливість працювати над чимось в контексті реального світу, над тим, що певним чином стосується і нас, а не просто писати черговий реферат про якийсь далекий відомий бренд.
Тиждень відгуків
Замість стандартного тижня повторення пройденого, перед іспитами в нас буває тиждень відгуків. Він відбувається в кінці обох семестрів. У цей час наші лектори влаштовують дні відкритих дверей: ми можемо прийти і обговорити з ними сам на сам наші питання щодо курсових робіт та інших завдань. Це нагода прояснити будь-які питання, що у вас є, перед тим як здавати роботу.
Крім того, саме в цей час студенти залишають викладачам свої відгуки щодо курсу. Вони можуть буди схвальними або ні: що, на думку студента, спрацювало, а що, як йому здається, варто змінити на наступний рік.
Я думаю, що це набагато корисніше, ніж тиждень самостійного повторення, який ми мали у першому університеті. Чому? Бо таким чином я не намагаюся вирішити проблему сама та не продовжую роботу над чимось, що рухається в хибному напрямку.
Бібліотека
З огляду на кількість студентів Abertay University має велику бібліотеку. Там є два поверхи для навчання у групах, «тихий» поверх та «беззвучний» поверх. Також можна забронювати кімнату для навчання, де ви можете працювати в групі, не відволікаючись ні на кого. Там є інтерактивні дошки та проектори, тож можна транслювати все на великий екран, замість того щоб усім купчитися навколо одного ноутбука.
Я ніколи не мала проблеми з тим, щоб знайти, де сісти в бібліотеці, хоча в ній тут, як і скрізь в інших закладах, із наближенням іспитів стає досить людно. Є вибір – працювати за комп’ютером або взяти ноутбук під заставу студентської картки. Останнє, на мою думку, просто фантастично, особливо коли вам потрібно піти до кімнати групового навчання.
Дійсно, маленькі університети мають свої переваги та іноді надають більше можливостей, ніж великі. Можливості тут все-таки є, а конкуренція за них менша. Крім того, за рахунок свого невеликого розміру університет встигає оновлювати навчальні програми згідно з вимогами сучасного світу. При цьому маленькі університети не поступаються великим за рівнем соціального життя, ба й навіть надають більше шансів для знайомств із людьми.
За матеріалами Abertay University