Подання заявок до університету може бути досить нервовим процесом, і мотиваційний лист у цьому процесі – чи не найбільш хитромудра річ. Свої поради щодо написання гарного мотиваційного листа пропонує Гел – учитель англійської мови з мовної школи MC Academy (раніше – Manchester Central School of English), місто Манчестер.
1. Ретельно плануйте
Передусім, з написанням гарного мотиваційного листа не можна поспішати. Це вимагає часу та самоаналізу. Лист має представляти вас в найкращому світлі, а також чітко відбивати особливості курсу та університету, до якого ви хочете вступити.
Це означає, що вам знадобиться докладно познайомитися з програмою вашого майбутнього курсу. Уважно прочитайте опис курсу та вимоги до абітурієнтів декілька разів. З’ясуйте, як організовано цей курс, хто викладає і що університет може запропонувати вам.
Потім подумайте про те, які якості шукатиме приймальна комісія в майбутніх студентів. Які дослідницькі інтереси добре узгоджуються з програмою? Який попередній досвід бажано мати вступникам? Ви маєте глибоко поміркувати про те, чому саме ви є ідеальним кандидатом на місце на цьому курсі.
2. Дотримуйтесь чіткої структури
Визначивши, чому саме ви підходите для навчання на даному курсі, переходьте до структурування вашого листа.
- Почніть з виразного, бадьорого вступу. Більшості приймальних комісій доводиться переглядати сотні, якщо не тисячі, заявок. Ваш вступ має привертати увагу й у той же час висувати найсильніший аргумент на підтримку вашої заявки.
- Викладіть свій аргумент зв’язно. У кожному абзаці основного тексту повинен бути викладений певний доказ на користь вашого зарахування. Він може стосуватися ваших досягнень у навчанні, особистої мотивації, планів на майбутнє. Але зосереджуйтесь на одному аргументі за раз!
- В кінці листа зробіть стислий огляд ваших доказів, а також надайте трішки нової інформації про вас та ваші прагнення, щоб це запам’яталося тому, хто читатиме.
3. Звертайте увагу на мову
- Уникайте штампів! Фрази, що їх зазвичай використовує багато абітурієнтів, відразу ж здаватимуться непереконливими. «Я завжди мріяв стати вчителем…» – це не звучить ані оригінально, ані щиро для того, кому подібні речення вже траплялися десятки разів.
- Додайте особистих рис, але зберігайте формальний тон. Лист має транслювати ваш унікальний образ, але це не означає, що вам варто вдаватися до розмовних, неформальних виразів.
- Нехай ваша мова буде простою та зрозумілою. Не намагайтесь нікого вразити за допомогою надскладних висловлювань або спеціальної термінології (крім випадків, коли вона безпосередньо стосується вашої спеціальності). Загальна рекомендація – робити речення прямолінійними та стислими.
4. Будьте переконливі
- Всі ваші твердження повинні спиратися на реальні докази. Якщо ви змальовуєте свій інтерес до теми, вам слід пояснити, як, коли та де цей інтерес проявлявся в минулому. Якщо ви хочете показати, що володієте певною рисою, наведіть приклади того, як проявляли її досі.
- Тримайте фокус на істотних подробицях. Оминайте особисті дані, прямо не пов’язані зі змістом курсу або з університетом, до якого ви вступаєте.
- Говоріть до діла. Уникайте загальних розповідей про ваш предмет, спеціальність або галузь. Намагайтеся показати широким планом лише ті аспекти, які вас справді надихають, і поясніть, як вони пов’язані саме з цим курсом саме в цьому університеті.
5. Вичитуйте та виправляйте!
Коли підготуєте чорновий варіант листа, дайте його почитати декільком людям, яким ви можете це довірити. Вони можуть виявити помилки, яких ви недобачили, а також поділитися думкою про те, наскільки переконливим та оригінальним є ваш мотиваційний лист у цілому.
Зібравши відгуки, можете розпочинати роботу над наступною версією. Щоб відшліфувати лист до такого стану, коли він вас задовольнить, може знадобитися час, але воно того варте! Хай щастить!