Продовжуємо розповідати про те, чим живуть британські університети сьогодні… Загрозлива кліматична ситуація – це те, що стосується не лише вчених і студентів, але й усього людства. Френсіс Корнер, нова ректорка коледжу «Голдсмітс» Лондонського університету, запропонувала свій план зменшення вуглецевого сліду навчального закладу, і він може стати взірцем для багатьох організацій в різних країнах. Зокрема, в новому навчальному році, який почнеться вже наступного місяця, яловичі бургери та бутильована вода на території коледжу відійдуть у минуле.
Зміни стануть частиною загального курсу на зменшення вуглецевого сліду, спільного для «Голдсмітса» та інших університетів і коледжів, що проголосили надзвичайний кліматичний стан і поставили собі за мету стати вуглецево-нейтральними організаціями до 2025 р.
Як заявила нова ректорка коледжу Френсіс Корнер, однією з її найперших ініціатив на цій посаді стане низка заходів для досягнення цієї високої мети. Зокрема, планується:
- до початку наступного навчального року вилучити з продажу в закладах харчування на території кампусу всі продукти з яловичини;
- запровадити додатковий збір 10 пенсів на бутильовану воду та одноразові пластянки задля знеохочення користування ними, а надходження направляти до студентського фонду «зелених» ініціатив;
- встановити набагато більше сонячних панелей по всьому університетському містечку в районі Нью-Кросс;
- змінити енергопостачальника на такого, що надаватиме стовідсотково чисту електроенергію, в найкоротші здійсненні терміни;
- продовжити інвестиції в зелені угіддя «Голдсмітса» та визначити інші місця, в яких вирощування рослин могло б допомогти всотуванню двоокису вуглецю з атмосфери;
- надати всім студентам «Голдсмітса» ширші можливості щодо доступу до елементів навчальної програми, які стосуються зміни клімату та ролі приватних осіб та організацій у зменшенні вуглецевих викидів.
Спільно з персоналом та студентською профспілкою буде розроблено всеохопний план дій, що дозволить коледжу протягом наступних шести років досягнути мети, знизивши рівень викидів вуглецю до нуля.
Ця робота стане продовженням наявних ініціатив, серед яких – масштабна програма вторинної переробки та щотриместрове збирання продуктів тривалого зберігання, якісного одягу, взуття та постільних речей зі студентських резиденцій. Зібрані речі та продукти жертвуються місцевим благодійним організаціям. Те ж саме стосується полишених у кампусі велосипедів, які активісти щорічно віддають в добрі руки.
Варто зазначити, що «Голдсмітс» є багатолітнім членом Альянсу освітнього лідерства в галузі сталого розвитку (EAUC) – угруповання, до якого входить щонайменше двісті британських та ірландських університетів і коледжів, які прагнуть перетворитися на центри передового досвіду в операційній сталості.
За останніми доступними даними (звіт HESA 2017/18), «Голдсмітс» несе відповідальність за викиди приблизно 3,7 млн кг вуглецю на рік. Цей показник удалося знизити майже на 10% за три роки, поки коледж послідовно генерував близько 170 тис. кВт⋅год енергії з відновлюваних джерел щорічно.
Нинішнє повідомлення супроводжується підтвердженням того, що з 1 грудня 2019 р. фонд «Голдсмітса» не буде інвестувати в компанії, які отримують більш як 10% доходу від видобутку викопних видів палива.
Ректорка Френсіс Корнер заявила: «Дедалі гучніше лунає заклик до організацій усього світу – серйозно ставитися до своїх обов’язків щодо протидії зміні клімату, і його неможливо ігнорувати. Хоча я лише починаю роботу в „Голдсмітсі“, я з першого погляду помітила, що персонал та студенти тут пристрасно дбають про майбутнє нашого довкілля та рішуче налаштовані реалізувати якісні зміни, необхідні для того, щоб різко зменшити наш вуглецевий слід, і зробити це якомога швидше».
За матеріалами Goldsmiths, University of London